Model MT to niekwestionowana legenda disco polo. Jak to było od początku?

Dokładna data debiutu zespołu to 26 luty 1995 rok. Muzycy zagrali na wielkiej gali disco polo w Sali Kongresowej w Warszawie. Model MT to – Marek Tywończuk – wokal oraz Sebastian Rutkowski – instrumenty klawiszowe. Po wielkim komercyjnym sukcesiepierwszej płyty oraz takich przebojów jak „Virginia”, „Biała Róża”, „Wspomnienie ze Snu” Model MT jest stałym gościem stacji telewizyjnych a także rozgłośni radiowych w kraju i za granicą gdzie ich przeboje gościły stale na czołowych miejscach list przebojów. W niespełna rok po ukazaniu się pierwszej płyty piosenka „Nie Płacz Agnieszko” zainicjowała kolejną płytę własnego autorstwa pt. „Zapomnij”. Rok 1998 to początek kariery zespołu w ośrodkach polonijnych w Stanach Zjednoczonych. Po licznych bardzo udanych występach i imprezach zespół decyduje się na wydanie płyty „The Best Model MT”.  Rok 1999 to kolejny sukces MODEL MT. Współpraca z mediami zaowocowała wydaniem płyty „Biała Róża”. To kolejna dobra dawka super przebojów utrzymanych w charakterystycznym stylu MODEL MT. Znajdują się na niej publikowane wcześniej piosenki, ale jest też coś czego jeszcze nie było. Po 10 latach pobytu Model MT w USA – w 2009 roku zespół powraca do Polski i od stycznia 2009 gra  na „Ojczystych scenach”. Lider zespołu, Marek, jest dwukrotnym wicemistrzem Polski prezenterów. Zespół ma na koncie ponad milion sprzedanych płyt. Obecnie zespół współpracuje z wokalistką Modelinka (Słowacja). Nagrali razem kilka bardzo popularnych przebojów „Odejdę Stąd”, „Zazdrosna” czy „On był taki zwariowany”. Obecna działalność zespołu to koncerty, nagrywanie nowych przebojów i teledysków.

Dziś zespół cały czas koncertuje a na ich koncertach zbierają się prawdziwe tłumy fanów.

Na łamach naszego portalu prezentujemy nowość pt: „Całuski”.
Teledysk nagrywany był nad jeziorem Białym przy towarzyszącej pięknej słonecznej pogodzie.
Dla starszych fanów tej grupy będzie to z pewnością chwila aby zobaczyć jak twórczość zespołu zmieniła się z biegiem lat wraz z postępem technologi.
Sam wokalista Marek również ostatnio spędza dużo czasu na siłowni aby cały czas być w formie i dawać z siebie 100% mocy na każdym koncercie.