Zespół Bobi został założony w 1997 w niewielkiej miejscowości Okuniew koło Warszawy.

Liderem zespołu jest Darek Mata – Bobi i nazwa ta jest również jego pseudonimem artystycznym. Zadebiutował w roku 1998 na festiwalu muzyki tanecznej w Katowickim Spodku takimi piosenkami jak: „Chłopak na niepogodę” czy „Tyle Słońca”, które pochodzą z pierwszego albumu zespołu z 1997 roku o tytule „Chłopak Na Niepogodę”.

Wokalista w biegiem czasu rozwijał swój repertuar i doświadczenie gdzie pojawiał się wraz z najbardziej znanymi artystami nurtu muzyki disco polo na jednej scenie.

Utwór pt: „Szesnaście lat” został wydany w roku 2010 gdzie odbił się bardzo szerokim echem wśród fanów muzyki disco polo.
Bobi po 10-latach od wydanie tego kultowego przeboju zdecydował się nagrać nową wersję wraz z teledyskiem.

Piosenka „Szesnaście lat” na stałe wpisała się do historii polskiej muzyki tanecznej jako przebój ponadczasowy, tak zwany wielopokoleniowy evergreen. Utwór miał swoją premierę w 1999 r. w programie „Disco Relax” zajmując tam przez długi czas 1 miejsce na liście przebojów. Tak się składa, że od tamtej pory minęło 20 lat, a więc niewątpliwie zasłużył sobie na nowy teledysk. I stało się, piosenka zaśpiewana ponownie i nagrana, zrealizowana własnoręcznie prze zemnie, mam nadzieję, że przyniesie sporo wspomnień i radości, zarówno starszej jak i młodszej publiczności. Życzę miłych wrażeń – Darek Mata. Pisze pod teledyskiem wokalista i lider zespołu Bobi.

Mamy nadzieję że nowa wersja wieloletniego hitu przypadnie do gustu wszystkim fanom.