ArtykułyGłówna

To będzie przełom w branży muzycznej! Na tę wiadomość czekaliśmy od roku! Ministerstwo otwiera koncerty!
Radio FTB

Początek ubiegłego roku nie należał do kolorowych. Przez epidemię wybuchu koronawirusa wiele dyskotek i imprez zostało odwołanych, w skutek czego artyści musieli podejmować się dodatkowych prac.

Cała branża disco została niemalże zmrożona, tylko nielicznym udało się zagrać mini-koncerty np. na festynach charytatywnych. Większości fanom odebrano możliwość spędzenia miło wieczoru i – nie oszukujmy się – każdy z nas czeka na moment, w którym będzie mógł uczestniczyć w wielkim koncercie.

Okazuje się, że rok 2021 daje światełko w tunelu. Według nowych, opublikowanych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wytycznych są ogromne szanse na powrót koncertów, ale pod pewnymi warunkami.

Jak podaje Ministerstwo każdy uczestnik imprezy będzie musiał mieć odpowiednią osłonę nosa oraz ust (przypominamy: od 27 lutego obowiązują tylko maseczki, a przyłbice zostały całkowicie wykluczone). Ponadto, podobnie jak w przypadku kin czy teatrów liczba miejsc również będzie ograniczona: jedynie 50% będzie mogło zostać zajętych. Szczególną uwagę należy zwrócić na koncerty stojące: w tym przypadku odstępy pomiędzy uczestnikami wynosić muszą 1.5 m. Wyjątkiem od tej reguły są osoby, które przyszły z dziećmi do 13. roku życia oraz osoby niepełnosprawne.

Ważną informacją jest fakt potwierdzający, iż podczas organizowanych imprez WZBRONIONE będzie spożywanie picia oraz jedzenia, a organizator wydarzenia ma prawo do przeprowadzenia ankiety, w której zaznaczamy, że nie jesteśmy zarażeni. Ponadto, warunkiem uczestnictwa w koncercie będzie dezynfekcja.

Niestety, na obecną chwilę nie zostały ujawnione informacje kiedy nastąpi oficjalny powrót koncertów.

Szczegółowe informacje znajdują się w podanym linku: https://www.gov.pl/web/kulturaisport/wytyczne-dla-organizatorow-imprez-kulturalnych-i-rozrywkowych-w-trakcie-epidemii-wirusa-sars-cov-2-w-polsce oraz https://rytmy.pl/to-juz-oficjalne-koncerty-wracaja-do-kulturalnego-harmonogramu-pod-pewnymi-warunkami/

Zobacz też

Back to top button


pobierz aplikację