Śmierć wokalisty disco polo, która wstrząsnęła branżą muzyczną! Tragiczna historia gwiazdy polskiej muzyki tanecznej!Krzysztof Rutkowski czyli Tarzan Boy w latach 90-tych był twórcą utworów, które znajdywały się na szczytowych miejscach list przebojów.
Znany z hitów takich jak: „Tarzan”, „Promienie”, „Żółty ananas”, „Kaliguła”

Po wielkich sukcesach zespół zniknął ze sceny. Do reaktywacji zespołu już w jednoosobowych składzie doszło w 2008 roku gdzie wokalista Krzysztof koncertował i tworzył nowe utworu.

„Jego piosenki i klipy wyróżniały się, bo było w nich jakieś szaleństwo, jakaś inność” – mówił Łukasz Orbitowski, który gościł wokalistę w swoim programie „Dezerterzy” w TVP Kultura.

Niestety losy wokalisty potoczyły się dość tragicznie.
Wokalista zmarł 23 lutego 2017r w wieku 56 lat.

„Jestem jedynym wykonawcą disco polo, który nie zarobił pieniędzy. Majątku się nie dorobiłem, nie mam własnego domu. Zostałem z ręką w nocniku” – mówił Rutkowski w programie „Dezerterzy”. 

Jakby tego było mało, podczas operacji przepukliny lekarze wykryli, że przyczyną bólów brzucha u wokalisty disco polo, jest rak zwany śluzakiem otrzewnej, który szybko dał przerzuty.

Internauci i fani Rutkowskiego błyskawicznie ruszyli ze zbiórką na leczenie wokalisty. Zorganizowano m.in. specjalne koncerty, na których zbierano pieniądze na terapię Rutkowskiego. Te odbyły się 7 i 27 stycznia 2016 roku.

Dziś wokalista Krzysztof Rutkowski gdyby żył obchodziłby swoje 60-te urodziny.
W imieniu wielu fanów oraz całej naszej redakcji pragniemy wspomnieć osobę Krzysztofa Rutkowskiego jako wspaniałego wokalistę, którego twórczość podczas wielu imprez bawiła setki tysięcy ludzi.Komentarze