O tym, że Zenon Martyniuk to król disco polo wiadomo od dawna. Powstanie biograficznego filmu było tylko kwestią czasu. Pierwsze wzmianki o produkcji filmowej pojawiły się w 2018 roku. Rok później potwierdzono ją oraz zatwierdzono pierwsze osoby z obsady.

Tak oto z dniem 14 lutego 2020 roku do kin trafiła produkcja TVP „Zenek„. „Zenek” to historia młodego chłopaka, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, zyskując miano króla muzyki disco polo.

Zamknięcie kin spowodowane wybuchem koronawirusa spowodowało, że film na wielkich ekranach wyświetlano zaledwie 4 tygodnie, lecz mimo to do tego czasu zgromadziło się na seansach ponad 1,2 mln widzów.

W niedzielę wielkanocną, 12 kwietnia produkcja TVP pojawiła się legalnie w serwisie VOD TVP. Miesiąc później w film zaopatrzył się m.in Player+.

Ogromne zainteresowanie filmem sprawiło, że twórcy postanowili udostępnić biografię na jednej z największych platform streamingowych – Netflixie, gdzie produkcja zadebiutowała w ubiegły piątek, 17 lipca.

Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, otóż do dnia dzisiejszego „Zenek” utrzymuje się w TOP10 najchętniej oglądanych filmów. Biograficzny dramat o królu disco polo zajął bowiem… PIERWSZE MIEJSCE.

To niebywale ogromny sukces. Mamy nadzieję, że film w serwisie Netflix utrzyma się jeszcze długo na pierwszym miejscu oraz, że za granicami naszego kraju film też przyjmie się wspaniale. I zachęcamy oczywiście do oglądania.