Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    ZGODA
Ważne Wywiady

Nie.Okiem.Znani ujawniają prawdę! Tylko u nas wywiad z zespołem oraz tajemnice nowego teledysku!

Nie.Okiem.Znani ujawniają prawdę! Tylko u nas wywiad z zespołem oraz tajemnice nowego teledysku!

DiscoFm.pl - Radio Disco Polo

W związku z nadchodzą premierą utworu „Roma” od NieOkiemZnanych, specjalnie dla naszego portalu, chłopaki postanowili odpowiedzieć na kilka pytań związanych z produkcją videoklipu.

Utwór „Roma” zupełnie odbiega klimatem od Waszych poprzednich produkcji. Skąd inspiracja na nią i dlaczego postanowiliście uderzyć w tego typu klimat?

Od samego początku, kiedy postanowiliśmy założyć nasz zespół, wiedzieliśmy, że będziemy bawić się stylami muzycznymi (eksperymentować).
Mieliśmy tez świadomość, że nasi fani muszą dostać od nas muzykę taneczną, przy której o każdej porze dnia i nocy będą mieli możliwość trochę poszaleć;) Dlatego podchodzimy do tego z ostrożnością i staramy się, by nasze piosenki miały przyjemną melodię, dobre tempo i niosły przesłanie. Inspirujemy się różnymi zespołami, nie do końca z gatunku muzyki disco polo. Dużo słuchamy i analizujemy co nam się podoba, a co nie. Kiedyś pewnie wydamy płytę i bardzo chcielibyśmy aby utwory na niej nagrane nie brzmiały wszystkie tak samo. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak długo powstała „Roma” ?

Wystarczająco długo by się nią zmęczyć 😉 A tak na poważnie przez dwa miesiące. „Roma” miała już kilka wersji, nie mogliśmy się zdecydować. Każda z wersji miała coś w sobie, ale mamy nadzieje że ostatecznie wybraliśmy dobrze. Ostatnie poprawki dodaliśmy jeszcze kilka dni po nagraniu teledysku. Cały czas nasza głowa jest głęboko w projekcie.

„Roma” to zdecydowanie cygańsko-słowiańskie rytmy. Myślicie, że tym utworem uda się pokonać „Urlop na żądanie” ?

Na tym etapie staramy się nie rozstrzygać, który utwór jest lepszy.
Myślimy, że jak „Urlop” znalazł odbiorców, to i „Roma” też sobie poradzi. Nie koniecznie tych samych:) Nauczyliśmy się przez ten rok, że nie ma co spekulować i rozmyślać nad czymś, na co i tak nie mamy wpływu. Co ma być to będzie, czas pokaże. Nam bardzo zależy aby Roma spodobała się słuchaczom, by dodali jej do codziennej playlisty i dobrze się przy niej bawili.

Jeśli możecie, zdradźcie naszym czytelnikom, co będzie można zobaczyć w videoklipie do piosenki „Roma” ?

Klimatem cofniemy się o kilka lat wstecz do czasów, gdzie nie było internetu, telefonów i pogoni za pieniądzem… Ale była muzyka i dobra zabawa! Zobaczycie cygańską ekipę z Teatru Bohema oraz główną parę z siłowni Fight Gym, którzy oddadzą się czystej przyjemności tańca i śpiewania. Będzie trochę folkowo ale nie myśl, że zobaczymy tutaj idealnie wymuskany skansen. Nagrywaliśmy w Palikijach Drugich pod Lublinem, w oryginalnym domu sprzed 70 lat, w stodole, która stała tam jeszcze dłużej. Na planie pojawiają się oryginalne przedmioty takie jak odważniki do wagi czy gazeta z 1987 roku z wizyty Papieża Jana Pawła II w Lublinie. To drobne detale, ale dzięki temu teledysk aż kipi ciepłym klimatem!

W krótkim, nagranym dla naszego portalu, filmiku wspomnieliście, że na planie „Romy” , macie dużą ekipę. Możecie zdradzić czytelnikom, w jaki sposób ją znaleźliście?
Zawsze wysyłamy wiadomości do znajomych czy byliby zainteresowani przygodą w teledysku. I tak po nitce do kłębka trafiliśmy na wspaniałych ludzi, którzy poświęcili całą niedzielę 1 marca i (mam nadzieję 🙂 ) dobrze się bawili na planie! To dla nas bardzo ważne, aby wszyscy czuli, że tworzą coś świetnego.

W niedzielę, 1 marca, kręciliśmy wspólnie videoklip. Do udziału zaprosiliście również Teatr Bohema. Jak oceniacie naszą wspólną współpracę?

Po powrocie z planu mieliśmy wrażenie, że bardzo się zżyliśmy! Nasza grupa na Messagerze działa do dziś i pojawiają się tam codziennie jakieś wiadomości, informacje, wspomnienia z planu czy… przepis na zupę! 

W videoklipie będzie można zobaczyć złote maski. Skąd pomysł na nie?

Tutaj pomysł podsunął nam Przemek z ekipy Szfagier filmuje. Cygan kojarzy się ze złotem. Postanowiliśmy trochę zmienić maski, a okazało się, że idealnie wyglądają przy ognisku.

Liczycie na miliony wyświetleń pod klipem „Romy”?

Na pewno liczymy na dobry odbiór.
Ale czy na miliony? Hmmm chyba każdy artysta wydając swój utwór, gdzieś głęboko w głowie choć raz miał taką myśl. Jakby to było gdyby udało się powtórzyć sukces wielkich gwiazd. My podchodzimy do tego z dystansem… Wszystko w rękach słuchaczy  Jeśli numer się spodoba to będzie nam miło, jeśli udostępnicie go u siebie i po prostu zaśpiewacie kilka razy: „Roma Roma Roma to nie tylko Rzym!” <3

Dzięki wielkie za rozmowę. Życzymy Wam sukcesów w karierze, dużo wyświetleń pod najnowszą produkcją i masę koncertów z „Romą ” na czele. Do zobaczenia i usłyszenia. Pozdrawiamy.

Również dziękujemy, do zobaczenia i piona 🙂