Fanatic (rok założenia: 1989) to jeden z pierwszych zespołów disco polo. Z pewnością można nadać miano legendy. Formacja ma na swoim koncie wiele lubianych i bardzo znanych utworów m.in: „Czarownica„, która po dziś dzień grana jest na weselach, a publika wręcz szaleje słysząc go. Zespół zniknął ze sceny disco w roku 1998. 10 lat później wznowił działalność i funkcjonuje do dzisiaj.

Mister Dex, którego początki sięgają roku 1991 (jako Ex Problem) to kolejny zespół, którego utwory znane są niemalże wszystkim słuchaczom. Do najbardziej znanych piosenek należą m.in: „Ech życie, życie„, „Kopciuszek” czy „Baju baju„. To właśnie ten drugi utwór przyniósł formacji ogromną sławę i popularność. W roku 2002, po emitowanych w telewizji Polsat programie „Disco Relax” zespół zawiesił działalność. Ich nieobecność na scenie disco trwała do roku 2004 kiedy to Mister Dex ponownie postanowił zaprezentować się publiczności.

Na facebookowej stronie zespołu Fanatic pojawiła się interesująca i tajemnicza fotografia przedstawiająca wspomniane w tym artykule dwa legendarne zespoły.

A co to za spotkanie ? Bez zachowania dystansu … 😉😀 Legendy disco polo 😁

Opublikowany przez Fanatic Środa, 16 września 2020

Powyższa fotografia może sugerować, że jest to spotkanie w celach biznesowych tj rozmowa na temat stworzenia duetu. Nie wiemy jednak co poprzez to zdjęcie zespoły chcą nam powiedzieć. Mamy nadzieję, że tajemnica wkrótce ujrzy światło dzienne i dostaniemy bardzo wysokooktanowy duet.

Chcielibyście usłyszeć zespół Fanatic w duecie z Mister Dex?