O tym filmie od wielu tygodni wrze w mediach. Wielu fanów muzyki tanecznej oraz samego Zenka Martyniuka czeka niecierpliwie na ten film.
Zenon Martyniuk Istniejący na rynku muzycznym od 30 lat to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy muzyki disco. Jego głosu nie trzeba przedstawiać!

„Zenek”, film oparty na biografii Zenona Martyniuka, to historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy.

Jak podaje portal „wirtualnemedia.pl” film „Zenek” to opowieść pokazująca prawdę o fenomenie muzyki disco polo i o tym, że warto mieć marzenia. Inspiracją do filmu stała się biografia Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który spełnia swoje wielkie marzenie, by dawać ludziom radość poprzez muzykę i śpiew. Film ukazuje drogę Martyniuka do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, zyskując miano króla muzyki disco polo.

Już 14-tego lutego na wielkim ekranie będziemy mogli oglądać historię „Króla” disco polo w produkcji Telewizji Polskiej.
W roli młodego Zenona Martyniuka wystąpi Jakub Zając (młody Florian ze „Stulecia Winnych”), a dorosłego – Krzysztof Czeczot („Dziewczyny ze Lwowa”, „Pitbull”). Żonę piosenkarza gra Klara Bielawka.
Film z reżyserii Jana Hryniaka, oraz scenariusza Marty Hryniak.

Aby jeszcze bardziej podgrzać emocje na łamach naszego portalu prezentujemy zwiastun filmu.