Radek Liszewski – lider zespołu Weekend, to postać której przedstawiać nie trzeba.
Od dziewiątego roku życia uczył się gry na instrumentach perkusyjnych. W szkole średniej założył wraz z grupą kolegów zespół rockowy, występując kilkukrotnie w lokalnych klubach. .

Pod koniec lat 90. żywo zainteresował się gatunkiem disco polo. W 2000 roku został członkiem nowo założonego zespołu Weekend, w którym pisze teksty, komponuje, a także jest głównym wokalistą. Wiosną 2001 roku wraz z zespołem Weekend zadebiutował na antenie telewizji Polsat w programie Disco Polo Live.

W 2006 roku członkowie zespołu wystąpili w magazynie Uwaga! w odcinku z serii Kulisy sławy.
Radosław Liszewski jest także kompozytorem i aranżerem utworów dla innych wykonawców m.in. Skalar, Mister Night, Rytmical i Cliver.

Wydany w 2012 roku utwór zespołu Weekend „Ona tańczy dla mnie” i teledysk do niego zyskały dużą popularność, odnotowując na YouTube kilkadziesiąt milionów wyświetleń, zajmując zarazem 17. miejsce na światowej liście przebojów tegoż portalu.

Po sukcesie „Ona tańczy dla mnie” Weekend stał się rozpoznawalny i odbył szereg tras koncertowych, występując zarówno w Polsce jak i innych krajach. Zainteresowanie grupą wykazały także media; sam Liszewski często występował w różnych programach telewizyjnych (np. Rozmowy w toku, Kuba Wojewódzki, Ale mądrale!).

W kwietniu 2013 wokalista pojawił się gościnnie w odcinku serialu Szpital. Wcielił się w rolę przyjaciela mężczyzny, który przedawkował alkohol. W sierpniu 2013 roku podczas realizowania teledysku na torze wyścigowym Liszewski uczestniczył w wypadku samochodowym.

Wokalista odniósł niewielkie obrażenia, lecz ciężko poszkodowany został operator kamery. W 2014 roku Liszewski wystąpił w filmie fabularnym pt. Disco polo, w którym zagrał postać lidera zespołu Fałszywy Laser. Rok później został uczestnikiem programu Celebrity Splash! gdzie dotarł do półfinału.

Ekipa programu „Pytanie na śniadanie” odwiedziła wokalistę w jego domu.
Lider zespołu weekend pokazał widzom swoją posiadłość oraz prywatne zakątki jego domu.

Jesteście ciekawi jak mieszka Radek Liszewski? Obejrzyjcie poniższy materiał.